volejte bezplatně 800 111 100

Novinky

Úklid v domácnosti 20. 5. 2019

 

 

 

 

Ve většině domácností v ČR uklízejí ženy, muži s tím nesouhlasí

Přestože 83 % žen tvrdí, že většina úklidu v domácnosti stojí na jejich bedrech, muži s tím nesouhlasí. Jak ukázal průzkum, 3 z 5 mužů si myslí, že jsou z pohledu úklidu doma aktivnější. Ne náhodou je ve většině českých domácností úklid častým důvodem neshod a hádek.

Ženy sice doma uklízejí více, ale to ještě neznamená, že mají doma větší pořádek. Muži mívají doma ve skutečnosti větší pořádek než ženy, a to především z toho důvodu, že nemají rádi velký úklid, a tak se snaží velkému nepořádku předcházet. Bývají často puntičkáři, kteří jsou velice pečliví, dbají na každý detail. Ženy zase umějí poklidit domácnost tak, aby vypadala esteticky, ale detaily se nezabývají. Muži mají také více síly, takže jim nedělají problém namáhavější práce, zároveň je více baví technologie.

Muži nejraději vysávají, ženy zas pečují o květiny. Obě pohlaví se pak shodují, že vůbec nemusí žehlení a umývání nádobí. Mužům ještě vadí utírání prachu a ženám vytírání podlahy. Češky si také myslí, že v žehlení, úklidu koupelny a praní jsou rozhodně lepší než jejich partner.

Z průzkumu také vyplynulo, že si obě pohlaví ráda své domácí činnosti usnadňují nejrůznějšími chytrými pomocníky.

Podle jiného výzkumu Akademie věd  „Proměny české společnosti z let 2015 a 2016“ se ukazuje souvislost mezi odpracovanou neplacenou prací a pohledem na genderové rozdělení rolí. Ženy, které rozhodně nebo spíše souhlasí s tvrzením, že muž má vydělávat peníze a žena se má starat o domácnost, vykonávají v průměru 66 % objemu domácích prací, u ostatních je to méně.

 

Zdroj: www.novinky.cz

 

 

 

 

Roušky 30. 3. 2020

 

 

Likvidace použitých roušek v domácnosti

 

Kde najdete úplně nejvíc bakterií a virů? Na vašich rukou! 30. 1. 2020

Světem se momentálně šíří panika z koronaviru a právě správné hygienické návyky jsou základem prevence. Mytí rukou by mělo být samozřejmostí, nicméně ne pro všechny lidi je to životní standard. Zjistilo se, že pravidelné mytí rukou je normou jen pro 12% spoluobčanů !!

Jak odstranit běžné skvrny na oblečení 31. 10. 2019

Jak odstranit ty nejběžnější skvrny, aniž byste poškodili své oblíbené módní kousky. Jak tedy se skvrnami zatočit?

Jak odstranit mastné skvrny ze zdi nebo tapet 9. 7. 2019

Mastná skvrna na stěně nebo velmi silné vrstva mastnoty okolo kuchyňských spotřebičů dokáže opravdu potrápit.

Hygiena letiště - prevence onemocnění 6. 6. 2019

Zatímco letecká doprava způsobila revoluci ve způsobu, jakým svět funguje, snadnost cestování a počet lidí, kteří to dělají, se mohou stát významnými vektory onemocnění a virové infekce. Díky tomu je péče o hygienu mimořádnou výzvou, protože křížová kontaminace mezi cestujícími může v průběhu několika hodin umožnit cestování bakterií po celém světě. Dr. Colm Moore, technický manažer pro oblast hygieny hygieny, píše pro ECJ (Evropský časopis pro úklid)