volejte bezplatně 800 111 100

Novinky

Úklid letadel dalším místem úspory nákladů 21. 3. 2019

V poslední době si zvykáme na omezení převozu bezplatných zavazadel, platíme už za prakticky jakékoliv sedadlo, rozteče sedadel se snižují pod 30 palců a létáme s většími zpožděními. Občerstvení patří dávno minulosti.

Nejnovějším krokem v tomto trendu je nedávné oznámení American Airlines, že svá letadla nebudou mezi jednotlivými lety uklízet, aby zajistily, že budou létat načas. Podobný experiment prováděly nedávno také British Airways. Argument o snaze létat na čas je přitom absurdní, protože létat načas by mělo být normální a nebýt podmíněno cestováním špinavým letadlem. Samozřejmě nejde ani tak o létání na čas, jako spíše o snahu dále zvýšit využití letadel.

Zajímavý pohled nabízí rating organizace Skytrax, která vyhodnotila Top10 nejčistších leteckých společností, a to s následujícím výsledkem:

 1. ANA All Nippon Airways
 2. EVA Air
 3. Asiana Airlines
 4. Singapore Airlines
 5. Japan Airlines
 6. Cathay Pacific Airlines
 7. Qatar Airways
 8. Swiss
 9. Hainan Airlines
 10. Lufthansa

Je příznačné, že v Top10 najdeme pouze dvě firmy z Evropy (obě součástí Lufthansa Group), zbývající pozice zaujímají společnosti z Asie a Středního východu.

Pokud jde o vítězné společnosti na jednotlivých kontinentech, situace vypadá následovně:

 • Afrika – South African Airways
 • Asie – ANA All Nippon Airways
 • Australie/Pacifik – Air New Zealand
 • S. Amerika – Air Canada
 • J. Amerika – Azul Airlines
 • Evropa – Swiss

 Zdroj:  www.planes.cz 20.03.2019

Hygiena letiště - prevence onemocnění 6. 6. 2019

Zatímco letecká doprava způsobila revoluci ve způsobu, jakým svět funguje, snadnost cestování a počet lidí, kteří to dělají, se mohou stát významnými vektory onemocnění a virové infekce. Díky tomu je péče o hygienu mimořádnou výzvou, protože křížová kontaminace mezi cestujícími může v průběhu několika hodin umožnit cestování bakterií po celém světě. Dr. Colm Moore, technický manažer pro oblast hygieny hygieny, píše pro ECJ (Evropský časopis pro úklid)

Jak na předvánoční úklid 4. 12. 2018

Uklízet je třeba systematicky, aby se člověk neutopil v tisíci maličkostech. Když se k problému přistoupí s rozvahou.

Inspirace od uklízeček: jak mít rád svou práci? 15. 11. 2018

V moderním světě očekáváme, že za práci dostaneme něco víc než „jenom“ peníze. Myšlenka, že by nás mělo těšit, co děláme, je pěkná. Jak toho ale docílit?

Celosvětový den úklidu - 15. září 2018 7. 8. 2018

Celosvětový den úklidu - 15. září 2018

Jak z dluhové pasti? 20. 2. 2018

Ministerstvo spravedlnosti nabízí dlužníkům, insolvenčním správcům a neziskovým organizacím informační web, který odpovídá na nejčastější otázky o insolvencích.

 

Kancelář jako líheň bacilů: Kde jich je nejvíce? 10. 7. 2017

Denně v ní trávíte velké množství času a možná ani netušíte, kolik bakterií a bacilů se v ní skrývá. Ano, mluvíme o vaší kanceláři, místu, kam se stále vracíte. Úplně zapomeňte na čekárny lékařských ordinací nebo záchodové mísy. Ty jsou proti kancelářím naprosto čisté.

Pro studenty a absolventy 8. 6. 2017

Víte, kdy musíte/nemusíte platit pojistné na sociální zabezpečení?

Jarní úklid aneb Uklízíme ekologicky 12. 4. 2017

Jarní úklid je důležitou přípravou na nové období roku – zbavujeme se všeho nepotřebného, co se už přežilo a co by nám v novém čase překáželo, ať jde o věci hmotné či nehmotné. Zkusme letos při úklidu bytu či domu přemýšlet ekologicky a nahradit klasické čisticí prostředky těmi přírodními, jako je např. citron či sůl. Splní svůj účel stejně dobře, provoní nám domov a navíc neškodí životnímu prostředí.

 

 

Zvýšení bezpečnosti na pracovišti zavedením metody 5S 20. 3. 2017

Existuje řada metod k prevenci úrazů a poškození zdraví. Jednou z možností je využití metody 5S, i když tato metoda nebyla primárně vyvinuta k tomuto účelu. Po jejím zavedení získáte přehledné a uspořádané pracoviště, a s takto čistým a uspořádaným pracovištěm bude práce určitě bezpečnější a příjemnější

Kdy nám budou doma uklízet roboti? 22. 2. 2017

Roboti dnes berou pracovní místa v továrnách, roznáší jídlo v restauraci, pěstují vlastní rostlinky, některé prototypy umí třeba i psát. Přesto musíme sami vzít do ruky hadr a stěrku a umýt doma okna

Související obrázek

Kartáček na zuby 5. 1. 2017

Nevyhazujte starý zubní kartáček, který už se nehodí ke svému původnímu účelu, tedy čištění chrupu. Pěkně ho vydezinfikujte a uložte k ostatním pomocníkům na úklid. Dlouho si tam neodpočine, kartáček totiž využijete při nejrůznějších zapeklitých úkolech.