volejte bezplatně 800 111 100

Novinky

Kdy nám budou doma uklízet roboti? 22. 2. 2017

Roboti dnes berou pracovní místa v továrnách, roznáší jídlo v restauraci, pěstují vlastní rostlinky, některé prototypy umí třeba i psát. Přesto musíme sami vzít do ruky hadr a stěrku a umýt doma okna

Související obrázek

Sice už existují chytré vysavače, ale třeba sedačku vám robot ještě nevyčistí. Na to si budete muset pozvat odborníky na čištění sedacích souprav Brno. Pro roboty jsou totiž problémem přesně tyto činnosti, které vyžadují kombinaci více úloh a lidský úsudek.

 

Čištění sedačky je složitý proces

Odborník na čištění sedaček nejdříve předčistí znečištěná místa čisticím prostředkem – už to by bylo pro robota problematické. Musel by rozpoznat, které části jsou silně znečištěné a kolik prostředku a předkartáčování budou vyžadovat. Následně se extraktorem vstřikuje čisticí médium do sedací soupravy a odsává se do sběrné nádoby.

Ani ostatní úklidové služby nebudou pro roboty snadné

Čas od času se objeví zprávy o robotech, kteří by mohli zastat roli uklízečky. Loni to byl například počin firmy Boston Dynamics. Jejich robopes dokázal vyskládat nádobí z myčky, ale povalil se na zem, když uklouzl na chodbě na slupce od banánu.

Možná je to ironické, ale činnosti, které bychom si přáli, aby roboti vykonávali, budeme nejspíš ještě hodně dlouho dělat sami. Nebo s pomocí odborníků na slovo vzatých. Čím dál více lidí si totiž na uklízení domácnosti zve firmy a paní na úklid. Otázka tedy zní – potřebujeme vůbec, aby roboti uklízeli? Pomocník do domácnosti by byl sice fajn, ale toho si můžete najmout už dnes. Jen bude z masa a kostí, a když budete mít štěstí, svou práci vykoná s nadšením, které robot projevit neumí.


Převzato z  www.objevit.cz

Hygiena letiště - prevence onemocnění 6. 6. 2019

Zatímco letecká doprava způsobila revoluci ve způsobu, jakým svět funguje, snadnost cestování a počet lidí, kteří to dělají, se mohou stát významnými vektory onemocnění a virové infekce. Díky tomu je péče o hygienu mimořádnou výzvou, protože křížová kontaminace mezi cestujícími může v průběhu několika hodin umožnit cestování bakterií po celém světě. Dr. Colm Moore, technický manažer pro oblast hygieny hygieny, píše pro ECJ (Evropský časopis pro úklid)

Jak na předvánoční úklid 4. 12. 2018

Uklízet je třeba systematicky, aby se člověk neutopil v tisíci maličkostech. Když se k problému přistoupí s rozvahou.

Inspirace od uklízeček: jak mít rád svou práci? 15. 11. 2018

V moderním světě očekáváme, že za práci dostaneme něco víc než „jenom“ peníze. Myšlenka, že by nás mělo těšit, co děláme, je pěkná. Jak toho ale docílit?

Celosvětový den úklidu - 15. září 2018 7. 8. 2018

Celosvětový den úklidu - 15. září 2018

Jak z dluhové pasti? 20. 2. 2018

Ministerstvo spravedlnosti nabízí dlužníkům, insolvenčním správcům a neziskovým organizacím informační web, který odpovídá na nejčastější otázky o insolvencích.

 

Kancelář jako líheň bacilů: Kde jich je nejvíce? 10. 7. 2017

Denně v ní trávíte velké množství času a možná ani netušíte, kolik bakterií a bacilů se v ní skrývá. Ano, mluvíme o vaší kanceláři, místu, kam se stále vracíte. Úplně zapomeňte na čekárny lékařských ordinací nebo záchodové mísy. Ty jsou proti kancelářím naprosto čisté.

Pro studenty a absolventy 8. 6. 2017

Víte, kdy musíte/nemusíte platit pojistné na sociální zabezpečení?

Jarní úklid aneb Uklízíme ekologicky 12. 4. 2017

Jarní úklid je důležitou přípravou na nové období roku – zbavujeme se všeho nepotřebného, co se už přežilo a co by nám v novém čase překáželo, ať jde o věci hmotné či nehmotné. Zkusme letos při úklidu bytu či domu přemýšlet ekologicky a nahradit klasické čisticí prostředky těmi přírodními, jako je např. citron či sůl. Splní svůj účel stejně dobře, provoní nám domov a navíc neškodí životnímu prostředí.

 

 

Zvýšení bezpečnosti na pracovišti zavedením metody 5S 20. 3. 2017

Existuje řada metod k prevenci úrazů a poškození zdraví. Jednou z možností je využití metody 5S, i když tato metoda nebyla primárně vyvinuta k tomuto účelu. Po jejím zavedení získáte přehledné a uspořádané pracoviště, a s takto čistým a uspořádaným pracovištěm bude práce určitě bezpečnější a příjemnější

Kartáček na zuby 5. 1. 2017

Nevyhazujte starý zubní kartáček, který už se nehodí ke svému původnímu účelu, tedy čištění chrupu. Pěkně ho vydezinfikujte a uložte k ostatním pomocníkům na úklid. Dlouho si tam neodpočine, kartáček totiž využijete při nejrůznějších zapeklitých úkolech.