volejte bezplatně 800 111 100

Novinky

Šikovný spojenec při úklidu? Kartáček na zuby 5. 1. 2017

Nevyhazujte starý zubní kartáček, který už se nehodí ke svému původnímu účelu, tedy čištění chrupu. Pěkně ho vydezinfikujte a uložte k ostatním pomocníkům na úklid. Dlouho si tam neodpočine, kartáček totiž využijete při nejrůznějších zapeklitých úkolech.

K čemu kartáček na zuby využijete? Tak například k čištění…
…sporáku.

Občas se stane nějaká nehoda a sporák vypadá jako po výbuchu. Do všech spár a zákoutí většinou nemá houbička šanci se dostat (máte-li klasické plynové hořáky, jistě víte, o čem je řeč). Pokud ale aplikujete malé množství čisticího prostředku na kartáček a pustíte se do drhnutí, bude po chvíli sporák zase jako nový. I v nepřístupných místech!

…odkapávače na nádobí.

Ve všech těch mřížkách a záhybech odkapávače se díky vlhku daří nejrůznějším mikroorganismům a plísním. A ty na čistém nádobí rozhodně mít nemusíme. Abychom opravdu mohli vyčistit všechny, zkuste kartáček na zuby. Dostane se i do těžko přístupných míst a díky štětinám si poradí s plísní a spol. lépe než obyčejný hadřík.

…spár mezi kachličkami.

To můžete mít sebelepší čisticí prostředek, ale pokud jednou za čas pěkně nezakleknete a spáry mezi dlaždicemi nevydrhnete, můžete si o jejich bělostné čistotě nechat jen zdát. Úplně nejlíp k čistění spár poslouží zubní kartáček. Má totiž ten správný rozměr, aby vyčistil celou šíři spáry (klasické široké kartáče mohou vynechat okraje či hlubší místa spár).

…vodovodního kohoutku.

Na spodní straně kohoutku či v jeho bezprostřední blízkosti se bakteriím líbí. Jsou pěkně ve vlhku a teplu, a tak se mohou nerušeně a spokojeně množit. A to není nic, co bychom v blízkosti zdroje pitné vody rádi viděli. Proto vezměte kartáček, naneste na něj mýdlo (stačí obyčejné) a kohoutek s ním pěkně vyčistěte (především zespodu, tedy tam, odkud vytéká voda – pak jen dostatečně nechejte vodu odtéct, ať si do sklenice nenapustíte i zbytky mýdla). Kartáčkem namočeným v octu pak můžete vyčistit vodní kámen usazený v okolí kohoutku.

…fénu.

Na fénu se v místech, kudy „nasává“ vzduch, usazují hory prachu. A ty snižují výkon a posléze i životnost vysoušeče vlasů. Z úzké mřížky prach jen těžko dostanete, ovšem pokud si na pomoc vezmete suchý kartáček na zuby, je za chvíli po problému.

…klávesnice.

V počítačové klávesnici se hromadí spousta věcí – od prachu přes vlasy až po drobky ze svačiny, kterou jsme slupli během práce. Aby se klávesy ve špíně „neutopily“, odpojte klávesnici od počítače, nakloňte ji na stranu a jemným suchým kartáčkem čistěte mezi jednotlivými písmenky.

…voskovek na zdi.

Pokud si vaše dítko splete zeď s uměleckým plátnem, na které může popustit uzdu své fantazii a voskovkám, nepanikařte, ale vezměte kartáček na zuby, naneste na něj trochu zubní pasty (nebo pěny na holení) a malůvky jemně vyčistěte.


Petra Blažková www.bety.cz

Hygiena letiště - prevence onemocnění 6. 6. 2019

Zatímco letecká doprava způsobila revoluci ve způsobu, jakým svět funguje, snadnost cestování a počet lidí, kteří to dělají, se mohou stát významnými vektory onemocnění a virové infekce. Díky tomu je péče o hygienu mimořádnou výzvou, protože křížová kontaminace mezi cestujícími může v průběhu několika hodin umožnit cestování bakterií po celém světě. Dr. Colm Moore, technický manažer pro oblast hygieny hygieny, píše pro ECJ (Evropský časopis pro úklid)

Jak na předvánoční úklid 4. 12. 2018

Uklízet je třeba systematicky, aby se člověk neutopil v tisíci maličkostech. Když se k problému přistoupí s rozvahou.

Inspirace od uklízeček: jak mít rád svou práci? 15. 11. 2018

V moderním světě očekáváme, že za práci dostaneme něco víc než „jenom“ peníze. Myšlenka, že by nás mělo těšit, co děláme, je pěkná. Jak toho ale docílit?

Celosvětový den úklidu - 15. září 2018 7. 8. 2018

Celosvětový den úklidu - 15. září 2018

Jak z dluhové pasti? 20. 2. 2018

Ministerstvo spravedlnosti nabízí dlužníkům, insolvenčním správcům a neziskovým organizacím informační web, který odpovídá na nejčastější otázky o insolvencích.

 

Kancelář jako líheň bacilů: Kde jich je nejvíce? 10. 7. 2017

Denně v ní trávíte velké množství času a možná ani netušíte, kolik bakterií a bacilů se v ní skrývá. Ano, mluvíme o vaší kanceláři, místu, kam se stále vracíte. Úplně zapomeňte na čekárny lékařských ordinací nebo záchodové mísy. Ty jsou proti kancelářím naprosto čisté.

Pro studenty a absolventy 8. 6. 2017

Víte, kdy musíte/nemusíte platit pojistné na sociální zabezpečení?

Jarní úklid aneb Uklízíme ekologicky 12. 4. 2017

Jarní úklid je důležitou přípravou na nové období roku – zbavujeme se všeho nepotřebného, co se už přežilo a co by nám v novém čase překáželo, ať jde o věci hmotné či nehmotné. Zkusme letos při úklidu bytu či domu přemýšlet ekologicky a nahradit klasické čisticí prostředky těmi přírodními, jako je např. citron či sůl. Splní svůj účel stejně dobře, provoní nám domov a navíc neškodí životnímu prostředí.

 

 

Zvýšení bezpečnosti na pracovišti zavedením metody 5S 20. 3. 2017

Existuje řada metod k prevenci úrazů a poškození zdraví. Jednou z možností je využití metody 5S, i když tato metoda nebyla primárně vyvinuta k tomuto účelu. Po jejím zavedení získáte přehledné a uspořádané pracoviště, a s takto čistým a uspořádaným pracovištěm bude práce určitě bezpečnější a příjemnější

Kdy nám budou doma uklízet roboti? 22. 2. 2017

Roboti dnes berou pracovní místa v továrnách, roznáší jídlo v restauraci, pěstují vlastní rostlinky, některé prototypy umí třeba i psát. Přesto musíme sami vzít do ruky hadr a stěrku a umýt doma okna

Související obrázek