volejte bezplatně 800 111 100

Novinky

Jak odstranit mastné skvrny ze zdi nebo tapet 9. 7. 2019

Mastná skvrna na stěně nebo velmi silné vrstva mastnoty okolo kuchyňských spotřebičů dokáže opravdu potrápit.

Olej se na stěnu dostane, ať už při vaření oběda nebo při podávání večeře. Kupodivu i tyto nepříjemně vypadající fleky lze odstranit, a to pomocí střídy chleba, křídy nebo Sava. Odstranění mastných skvrn ze zdi nebo tapet pomocí střídy chleba. Téměř každý má doma bochník chleba, proto patří tento způsob čištění mezi nejdostupnější a zároveň nejjednodušší. Ze všech uvedených metod je také nejšetrnější. Zahrnuje pouze tři kroky:

 

  • Vydlabejte trochu měkkého těsta (střídy) chleba a mezi prsty z něj vytvořte pevnou kuličku.
  • Podobně jako byste gumovali po papíře, přejíždějte kuličkou po skvrně na zdi nebo tapetě.
  • Celý proces opakujte s dostatečným množstvím kuliček, dokud skvrna nezmizí.

 

Odstranění mastných skvrn ze zdi nebo tapet pomocí Sava

 

Savo je nenahraditelný pomocník nejen při úklidu. Velmi účinné je i při čištění skvrn (nejen) od mastnoty ze zdí a tapet. Postup je jednoduchý:

 

  • Do rozprašovače si připravte směs vody a Sava v poměru 2:1.
  • V případě, že je skvrna čerstvá nebo větší, lze nastříkat Savo na zeď přímo. V opačném případě je lepší nastříkat směs vody a Sava na hadřík a ten na stěnu přiložit (neroztírat!).
  • Po několika minutách hadřík odstraňte a zkontrolujte skvrnu. Pokud nezmizela, celý proces opakujte.

 

Avšak dávejte pozor:  Při čištění stěny (tapety) nikdy netlačte a její povrch nestírejte ani příliš nezamáčejte. Snadno tak dojde k vydření nátěru a vzniku nevratných skvrn, které napraví pouze nový nátěr.

Roušky 30. 3. 2020

 

 

Likvidace použitých roušek v domácnosti

 

Kde najdete úplně nejvíc bakterií a virů? Na vašich rukou! 30. 1. 2020

Světem se momentálně šíří panika z koronaviru a právě správné hygienické návyky jsou základem prevence. Mytí rukou by mělo být samozřejmostí, nicméně ne pro všechny lidi je to životní standard. Zjistilo se, že pravidelné mytí rukou je normou jen pro 12% spoluobčanů !!

Jak odstranit běžné skvrny na oblečení 31. 10. 2019

Jak odstranit ty nejběžnější skvrny, aniž byste poškodili své oblíbené módní kousky. Jak tedy se skvrnami zatočit?

Hygiena letiště - prevence onemocnění 6. 6. 2019

Zatímco letecká doprava způsobila revoluci ve způsobu, jakým svět funguje, snadnost cestování a počet lidí, kteří to dělají, se mohou stát významnými vektory onemocnění a virové infekce. Díky tomu je péče o hygienu mimořádnou výzvou, protože křížová kontaminace mezi cestujícími může v průběhu několika hodin umožnit cestování bakterií po celém světě. Dr. Colm Moore, technický manažer pro oblast hygieny hygieny, píše pro ECJ (Evropský časopis pro úklid)