volejte bezplatně 800 111 100

Novinky

Sprchová hadice a vodní kámen 20. 6. 2024

Sprchová hadice je místem, kde se drží velké množství nečistot a vodní kámen.

 

Sprchová hadice je místem, kde se drží velké množství nečistot a vodní kámen. S tím si ale můžete poradit překvapivě snadně, rychle a efektivně a to díky použití igelitového sáčku a octa či kyseliny citronové. Tak se vám podaří odstranit usazeniny vodního kamene, ale také obnoví funkčnost vaší sprchy. 

Nejprve je zapotřebí odmontovat sprchovou hlavici od hadice a to dosti důležitý, protože vám umožní lepší přístup k vnitřním částem hlavice, které se mohou snadno ucpat usazeninami vodního kamene. Odšroubování by mělo být jednoduché a nevyžaduje žádné speciální nářadí.

Příprava: smíchejte rovné díly vody a bílého octa, každého po 200 ml v igelitovém sáčku nebo v jiné vhodné nádobě. Ocet je přírodní čisticí prostředek, který účinně rozpouští vápenaté usazeniny. Vložte sprchovou hlavici do připraveného sáčku s octovou směsí. Uzavřete jej např.gumičkou. Takto nechte hlavici v roztoku několik hodin, ideálně přes noc, což zajistí dostatečné působení octa na usazeniny. 

Po vyjmutí hlavici důkladně opláchněte pod tekoucí vodou, aby se odstranily všechny zbytky octa a uvolněné usazeniny. Poté zpětně připojte hlavici k hadici a pusťte vodu na několik minut, aby se z trysek vypláchly všechny zbytky čisticího roztoku. A máte hotovo.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=7rZgzFVRyTw