volejte bezplatně 800 111 100

Novinky

Průzkum odhalil, že pouze 61% uživatelů toalet umývá ruce 19. 3. 2019

Nedávný průzkum odhalil, že pouze 61% osob si řádně umyje ruce teplou vodou a mýdlem po odchodu na záchod. 18%  provede “rychle“ mytí rukou, 14% si občas si myje ruce a 7%  respondentů přiznalo, že si nikdy nemyjí ruce!

Průzkum byl proveden u více než 5 000 kancelářských pracovníků s ohledem na jejich hygienických návyky při práci. Údaje také ukázaly, že ženy jsou po použití toalety hygieničtější než muži, 66% si po návštěvě koupelny umylo ruce, ve srovnání s 53% mužů.

Při srovnání věkových skupin se 11% mladší generace (18-24 let) přiznalo, že si po použití toalety neumyjí ruce, což činí tuto statistiku nad celkovým průměrem 7%. Není neobvyklé, že 26% pracovníků v kanceláři, kteří zůstávají u svého stolu, jedí jednou až třikrát týdně. Jedna čtvrtina respondentů přiznala k jídlu a pracovala tři až pět dní v týdnu a 4% neměla jinou možnost než jíst každý den u svého stolu.

I přes popularitu jíst u svého stolu, pouze 11% pracovníků očistí místo správně. 38% provádí tzv. „rychlý úklid“ - položí svačinky do přihrádky nebo vyprázdní drobky z klávesnice - zatímco 45% jsou jedlíci po kterých není třeba úklidu. Avšak 7% zaměstnanců zanechává po sobě „slušný“ nepořádek.

Pokud jde o to, kdo je zodpovědný za čistotu kanceláře, 6% se domnívá, že by mělo být ponecháno na úklidového pracovníka, protože to jejich problém není. 56% respondentů přiznalo, že uklidí, když jim pohled na nepořádek vadí, a 38% procent uvedlo, že neradi uklízí, pokud jsou k tomu donuceni.

Konec roku 2019 12. 12. 2019

Úspěšné zakončení roku 2019 a bezstarostné vykročení do nového roku 2020

 

Jak odstranit běžné skvrny na oblečení 31. 10. 2019

Jak odstranit ty nejběžnější skvrny, aniž byste poškodili své oblíbené módní kousky. Jak tedy se skvrnami zatočit?

Jak odstranit mastné skvrny ze zdi nebo tapet 9. 7. 2019

Mastná skvrna na stěně nebo velmi silné vrstva mastnoty okolo kuchyňských spotřebičů dokáže opravdu potrápit.

Hygiena letiště - prevence onemocnění 6. 6. 2019

Zatímco letecká doprava způsobila revoluci ve způsobu, jakým svět funguje, snadnost cestování a počet lidí, kteří to dělají, se mohou stát významnými vektory onemocnění a virové infekce. Díky tomu je péče o hygienu mimořádnou výzvou, protože křížová kontaminace mezi cestujícími může v průběhu několika hodin umožnit cestování bakterií po celém světě. Dr. Colm Moore, technický manažer pro oblast hygieny hygieny, píše pro ECJ (Evropský časopis pro úklid)