volejte bezplatně 800 111 100

Novinky

Průzkum odhalil, že pouze 61% uživatelů toalet umývá ruce 19. 3. 2019

Nedávný průzkum odhalil, že pouze 61% osob si řádně umyje ruce teplou vodou a mýdlem po odchodu na záchod. 18%  provede “rychle“ mytí rukou, 14% si občas si myje ruce a 7%  respondentů přiznalo, že si nikdy nemyjí ruce!

Průzkum byl proveden u více než 5 000 kancelářských pracovníků s ohledem na jejich hygienických návyky při práci. Údaje také ukázaly, že ženy jsou po použití toalety hygieničtější než muži, 66% si po návštěvě koupelny umylo ruce, ve srovnání s 53% mužů.

Při srovnání věkových skupin se 11% mladší generace (18-24 let) přiznalo, že si po použití toalety neumyjí ruce, což činí tuto statistiku nad celkovým průměrem 7%. Není neobvyklé, že 26% pracovníků v kanceláři, kteří zůstávají u svého stolu, jedí jednou až třikrát týdně. Jedna čtvrtina respondentů přiznala k jídlu a pracovala tři až pět dní v týdnu a 4% neměla jinou možnost než jíst každý den u svého stolu.

I přes popularitu jíst u svého stolu, pouze 11% pracovníků očistí místo správně. 38% provádí tzv. „rychlý úklid“ - položí svačinky do přihrádky nebo vyprázdní drobky z klávesnice - zatímco 45% jsou jedlíci po kterých není třeba úklidu. Avšak 7% zaměstnanců zanechává po sobě „slušný“ nepořádek.

Pokud jde o to, kdo je zodpovědný za čistotu kanceláře, 6% se domnívá, že by mělo být ponecháno na úklidového pracovníka, protože to jejich problém není. 56% respondentů přiznalo, že uklidí, když jim pohled na nepořádek vadí, a 38% procent uvedlo, že neradi uklízí, pokud jsou k tomu donuceni.

Hygiena letiště - prevence onemocnění 6. 6. 2019

Zatímco letecká doprava způsobila revoluci ve způsobu, jakým svět funguje, snadnost cestování a počet lidí, kteří to dělají, se mohou stát významnými vektory onemocnění a virové infekce. Díky tomu je péče o hygienu mimořádnou výzvou, protože křížová kontaminace mezi cestujícími může v průběhu několika hodin umožnit cestování bakterií po celém světě. Dr. Colm Moore, technický manažer pro oblast hygieny hygieny, píše pro ECJ (Evropský časopis pro úklid)

Jak na předvánoční úklid 4. 12. 2018

Uklízet je třeba systematicky, aby se člověk neutopil v tisíci maličkostech. Když se k problému přistoupí s rozvahou.

Inspirace od uklízeček: jak mít rád svou práci? 15. 11. 2018

V moderním světě očekáváme, že za práci dostaneme něco víc než „jenom“ peníze. Myšlenka, že by nás mělo těšit, co děláme, je pěkná. Jak toho ale docílit?

Celosvětový den úklidu - 15. září 2018 7. 8. 2018

Celosvětový den úklidu - 15. září 2018

Jak z dluhové pasti? 20. 2. 2018

Ministerstvo spravedlnosti nabízí dlužníkům, insolvenčním správcům a neziskovým organizacím informační web, který odpovídá na nejčastější otázky o insolvencích.

 

Kancelář jako líheň bacilů: Kde jich je nejvíce? 10. 7. 2017

Denně v ní trávíte velké množství času a možná ani netušíte, kolik bakterií a bacilů se v ní skrývá. Ano, mluvíme o vaší kanceláři, místu, kam se stále vracíte. Úplně zapomeňte na čekárny lékařských ordinací nebo záchodové mísy. Ty jsou proti kancelářím naprosto čisté.

Pro studenty a absolventy 8. 6. 2017

Víte, kdy musíte/nemusíte platit pojistné na sociální zabezpečení?

Jarní úklid aneb Uklízíme ekologicky 12. 4. 2017

Jarní úklid je důležitou přípravou na nové období roku – zbavujeme se všeho nepotřebného, co se už přežilo a co by nám v novém čase překáželo, ať jde o věci hmotné či nehmotné. Zkusme letos při úklidu bytu či domu přemýšlet ekologicky a nahradit klasické čisticí prostředky těmi přírodními, jako je např. citron či sůl. Splní svůj účel stejně dobře, provoní nám domov a navíc neškodí životnímu prostředí.

 

 

Zvýšení bezpečnosti na pracovišti zavedením metody 5S 20. 3. 2017

Existuje řada metod k prevenci úrazů a poškození zdraví. Jednou z možností je využití metody 5S, i když tato metoda nebyla primárně vyvinuta k tomuto účelu. Po jejím zavedení získáte přehledné a uspořádané pracoviště, a s takto čistým a uspořádaným pracovištěm bude práce určitě bezpečnější a příjemnější

Kdy nám budou doma uklízet roboti? 22. 2. 2017

Roboti dnes berou pracovní místa v továrnách, roznáší jídlo v restauraci, pěstují vlastní rostlinky, některé prototypy umí třeba i psát. Přesto musíme sami vzít do ruky hadr a stěrku a umýt doma okna

Související obrázek

Kartáček na zuby 5. 1. 2017

Nevyhazujte starý zubní kartáček, který už se nehodí ke svému původnímu účelu, tedy čištění chrupu. Pěkně ho vydezinfikujte a uložte k ostatním pomocníkům na úklid. Dlouho si tam neodpočine, kartáček totiž využijete při nejrůznějších zapeklitých úkolech.