volejte bezplatně 800 111 100

Novinky

Jak na předvánoční úklid 4. 12. 2018

Uklízet je třeba systematicky, aby se člověk neutopil v tisíci maličkostech. Když se k problému přistoupí s rozvahou.

1.Předsíň je vizitka

Vykliďte věšák v zádveří, srovnejte do úhledných komínků šály a rukavice, pokud jsou na očích, a do botníků schovejte obuv, kterou právě nosíte. Tu ostatní ukliďte do krabic v šatně. Pamatujte, že předsíň je to první, co váš host spatří, a je tak vizitkou celého bytu.

Právě tady by měl panovat největší pořádek. Dojem uklizeného prostoru podpoří i vůně. Spíš než na chemické osvěžovače raději vsaďte na přirozenou vůni potpourri. Předem si nasušte kůru z citrusů nařezanou do úhlednějších tvarů, přisypte sáček hřebíčku a pár tyčinek skořice a máte vlastní vonnou misku za pár korun.

2.Vše zbytečné pryč

Odstraňte nánosy předmětů, které jste navršili na poličky, stolečky a volné plochy, co doma máte. Právě ony způsobují, že interiér vypadá neuspořádaně. Časopisy a noviny ukliďte do krabic, roztroušené knihy na nočních stolcích založte do knihoven.

Suvenýry z letní dovolené už také pod nánosem prachu nikomu nepřipomínají krásné dny, a tak je raději dejte do krabice a ovažte stužkou... nebo se s nimi už navždy rozlučte.

3.Přeleštěte nábytek

Máte-li povrchy z umělých materiálů, stačí na ně hadřík namočený v teplé vodě. Zapomeňte na saponát – ten by na lesklé ploše zanechal matný film. Jestliže máte v bytě nábytek dřevěný, použijte na čištění mýdlový roztok. Hadr ale důkladně vyždímejte, abyste vodou nepoškodili dřevo. Jestli mu něco hodně škodí, tak je to právě voda.

Masivní nábytek pak přeleštěte přípravkem z včelího vosku, který mu dodá výživu a lesk. Navíc krásně voní. Zásah prachovkou si zaslouží i televize a audiotechnika, které na prach fungují jako magnet.

4.Vyčistěte sklo

Prosklené tabule u skříní i zrcadla vám po zásahu hadru a pěny na sklo rozsvítí byt. Jestli máte v poličkách vystavené sklo nebo porcelán, přeleštěte i tento obsah opranou utěrkou, která nepouští chlupy.

Úklid vám usnadní i mikrovláknové utěrky, ty kvalitnější méně nasákají vodou a povrch nepoškrábou.

5.Lustr je vidět

Po vyčištění rozzáří pokoje dvojnásobně. Máte-li doma křišťálový skvost se spoustou ověsů, můžete jeho čištěním strávit i několik hodin – použít lze ale sprej Hagerty, který čištění zařídí za vás, a navíc lustr ani nebudete muset sundavat ze stropu. Na zavěšené svítidlo se sprej nastříká a na zem (pokrytou igelitem) steče přípravek i se špínou.

6.Vyperte záclony

Mýt okna v zimě je ta nejméně oblíbená činnost. V místnostech, kde o svátcích trávíte nejvíc času a kam vodíte své sváteční návštěvy, by však okna zářit měla.

V ložnicích a dětském pokojíčku se s nimi naopak stresovat vůbec nemusíte. Ty v obývacím pokoji a v kuchyni budete mít se stěrkou a vodou se silným saponátem čisté za půl hodiny.

Jestli se ale do mytí oken nedokážete přinutit a profesionální myče oken už si domů pozvat nestíháte, dejte záclony do pračky, přidejte dávku rozjasňovače určeného na praní záclon a vyberte program bez máchání.

Nad vanou nebo na sušáku pak nechte pečlivě složené záclony okapat a vlhké je pověste na okna. Co je za nimi, to nikdo zkoumat nebude.

7.Kuchyň pořádně

Téměř na závěr úklidu si nechte kuchyň a koupelnu. Jsou to místnosti, kde se vám sejde nejvíc věcí na roztřídění a které úklidem dostanou zabrat ještě víc než před jeho začátkem. V kuchyni postupujte odshora dolů. Nejdříve vyčistěte plochy dvířek, pak pracovní desku. Vyciďte digestoř, filtr i sporák a nakonec suchým hadrem vyleštěte baterii.

V koupelně vyleštěte zrcadlo, vyčistěte vanu a umyvadlo.

8.Podlahy nakonec

Celý úklid by mělo uzavřít ošetření podlah. Vysajte celý byt a povrchy, kterým nevadí voda, vytřete. Parkety ošetřené voskem setřete jen vlhkým hadrem, platí pro ně stejná pravidla jako na dřevěný nábytek.

Pokud doma máte koberce, nepouštějte se do odstraňování skvrn. Tuto činnost klidně nechte na nový rok. Po svátcích přibude pár nových stop od rozšlapaného cukroví, vybryndaného svařeného vína a dalších důkazů vánočních bakchanálií. Teď už jen zapalte svíčky a oddejte se čekání na Ježíška.

Autoři: MF DNES , Alena Němečková

Zdroj: https://hobby.idnes.cz

Úklid podlahy - rady 1. 9. 2023

Párkrát do roka je na programu skoro každé domácnosti větší úklid – na jaře i na podzim. Na jarní gruntování není nutné používaly drahé a zdraví nebezpečné čisticí přípravky, robotické vysavače, ani mopy. Úklid podlahy nechte až na konec. Nejprve utřete prach na nábytku i stěnách, otřete horní plochy skříní a třeba i lustru. Teprve poté vysajte podlahu a následně vytřete. Pokud tedy nemáte doma jen koberec.

Systém vzdělávání ve společnosti 3. 10. 2022

Vzdělávání ve společnosti Systém

Pf 2022 9. 12. 2021

SaJ a.s. vstoupila na tuzemský trh v roce 1992. Od té doby se firma dokázala vyšvihnout mezi přední úklidové společnosti v České republice. Postupně otevírala svá zastoupení v Praze,Plzni, Znojmě, Táboře a Pardubicích a tak zpřístupnila nabídku svých služeb zákazníkům po celé republice.

Iniciativa "Thank Your Cleaner Day – Poděkujte svému úklidovému pracovníkovi 26. 10. 2021

Málokdo si jí váží, málokdo ji chce dělat. Peněz také moc nevydělá a v žebříčku povolání podle prestiže tato práce končí vždy na posledním místě. 

Jak se starat o dlaždičky 19. 8. 2021

Dlaždičky jsou pro svou praktičnost jednou z nejoblíbenějších podlahových krytin do koupelen a kuchyní. Hlavním důvodem je to, že se dají snadno vyčistit.

Výzva České asociace úklidu a čištění (CAC) k znovuotevření provozů 22. 6. 2021

Hygiena neznamená pouze dezinfikování povrchů a rukou, aneb nedezinfikujte špínu, napřed povrchy vyčistěte!

Jedlá soda 6. 5. 2021

Jedlá soda se hodí nejen jako kypřidlo do pečiva nebo prostředek proti pálení žáhy, ale své využití najde také při úklidu domácnosti. Jedná se přitom o vysoce šetrný, ekologický a levný prostředek.  Zde přinášíme řadu praktických rad a tipů, jak jedlou sodu využít při úklidu.

Sponzorský dar 23. 2. 2021

V tomto roce společnost SaJ a.s. poskytla sponzorský dar Dětskému domu v Praze- Dolních Počernicích.

Roušky 30. 3. 2020

 

 

Likvidace použitých roušek v domácnosti

 

Kde najdete úplně nejvíc bakterií a virů? Na vašich rukou! 30. 1. 2020

Světem se momentálně šíří panika z koronaviru a právě správné hygienické návyky jsou základem prevence. Mytí rukou by mělo být samozřejmostí, nicméně ne pro všechny lidi je to životní standard. Zjistilo se, že pravidelné mytí rukou je normou jen pro 12% spoluobčanů !!

Jak odstranit běžné skvrny na oblečení 31. 10. 2019

Jak odstranit ty nejběžnější skvrny, aniž byste poškodili své oblíbené módní kousky. Jak tedy se skvrnami zatočit?

Jak odstranit mastné skvrny ze zdi nebo tapet 9. 7. 2019

Mastná skvrna na stěně nebo velmi silné vrstva mastnoty okolo kuchyňských spotřebičů dokáže opravdu potrápit.

Hygiena letiště - prevence onemocnění 6. 6. 2019

Zatímco letecká doprava způsobila revoluci ve způsobu, jakým svět funguje, snadnost cestování a počet lidí, kteří to dělají, se mohou stát významnými vektory onemocnění a virové infekce. Díky tomu je péče o hygienu mimořádnou výzvou, protože křížová kontaminace mezi cestujícími může v průběhu několika hodin umožnit cestování bakterií po celém světě. Dr. Colm Moore, technický manažer pro oblast hygieny hygieny, píše pro ECJ (Evropský časopis pro úklid)

Jak z dluhové pasti? 20. 2. 2018

Ministerstvo spravedlnosti nabízí dlužníkům, insolvenčním správcům a neziskovým organizacím informační web, který odpovídá na nejčastější otázky o insolvencích.

 

Kancelář jako líheň bacilů: Kde jich je nejvíce? 10. 7. 2017

Denně v ní trávíte velké množství času a možná ani netušíte, kolik bakterií a bacilů se v ní skrývá. Ano, mluvíme o vaší kanceláři, místu, kam se stále vracíte. Úplně zapomeňte na čekárny lékařských ordinací nebo záchodové mísy. Ty jsou proti kancelářím naprosto čisté.

Pro studenty a absolventy 8. 6. 2017

Víte, kdy musíte/nemusíte platit pojistné na sociální zabezpečení?

Jarní úklid aneb Uklízíme ekologicky 12. 4. 2017

Jarní úklid je důležitou přípravou na nové období roku – zbavujeme se všeho nepotřebného, co se už přežilo a co by nám v novém čase překáželo, ať jde o věci hmotné či nehmotné. Zkusme letos při úklidu bytu či domu přemýšlet ekologicky a nahradit klasické čisticí prostředky těmi přírodními, jako je např. citron či sůl. Splní svůj účel stejně dobře, provoní nám domov a navíc neškodí životnímu prostředí.

 

 

Zvýšení bezpečnosti na pracovišti zavedením metody 5S 20. 3. 2017

Existuje řada metod k prevenci úrazů a poškození zdraví. Jednou z možností je využití metody 5S, i když tato metoda nebyla primárně vyvinuta k tomuto účelu. Po jejím zavedení získáte přehledné a uspořádané pracoviště, a s takto čistým a uspořádaným pracovištěm bude práce určitě bezpečnější a příjemnější

Kdy nám budou doma uklízet roboti? 22. 2. 2017

Roboti dnes berou pracovní místa v továrnách, roznáší jídlo v restauraci, pěstují vlastní rostlinky, některé prototypy umí třeba i psát. Přesto musíme sami vzít do ruky hadr a stěrku a umýt doma okna

Související obrázek

Kartáček na zuby 5. 1. 2017

Nevyhazujte starý zubní kartáček, který už se nehodí ke svému původnímu účelu, tedy čištění chrupu. Pěkně ho vydezinfikujte a uložte k ostatním pomocníkům na úklid. Dlouho si tam neodpočine, kartáček totiž využijete při nejrůznějších zapeklitých úkolech.

5 mýtů o třídění odpadu 28. 11. 2016

Jakých chyb se v zájmu dobra dopouštíte?

JAK VYBRAT VHODNOU ÚKLIDOVOU FIRMU? 11. 11. 2016

Víte ale, podle jakých kritérií takovou úklidovou firmu hledat?