volejte bezplatně 800 111 100

Novinky

Na dovolenou s dezinfekcí 14. 7. 2020

Vzhledem k současné epidemiologické situaci si s sebou přibalte dezinfekci na úklid. I když vám přijde pokoj v hotelu na první pohled čistý, některá jeho místa mohou být zamořena bakteriemi a viry. Na co si dát pozor? 

 

Když se ubytujete v hotelu, očekáváte, že dostanete kompletně čistý pokoj a že v něm po předchozím nájemci vůbec nic nezůstane. Jenže opak bývá pravdou. Hotely své pokoje čistí, ovšem často je kompletně nedezinfikují. Právě běžný úklid často napáchá více škody než užitku, protože choroboplodné zárodky může rozšířit do dalších míst pokoje.


Nábytek s měkkým polstrováním

Dejte si pozor na křesla a gauče Nikdy totiž nevíte, kdo před vámi na nich seděl a jaké bakterie a viry v měkkém polstrování zanechal.

Doporučení:  všechen nábytek s měkkým polstrováním ihned rovnoměrně postříkáte dezinfekčním čističem ve spreji. Tak zničíte až 98 procent všech choroboplodných zárodků.

Koberce a přehozy na postel

Další měkké povrchy, které zaslouží pozornost.Ve větší míře se zde nacházejí prachové částice, které mohou dráždit převážně alergiky.Pozor na přehoz na postel.I když hotely pravidelně mění povlečení, přehozy na postel často nechávají původní. S těmito přehozy byste proto raději neměli přicházet do kontaktu.

Doporučení:   hoďte ho do kouta nebo přehoďte přes židli a během ubytování je vůbec nepoužívejte. Chcete-li, aby se vám spalo opravdu bezpečně, přibalte si na dovolenou také vlastní ložní prádlo. Původní povlečení, které je na pokoji, tedy vysvlečte, a nahraďte jej tím svým.

Ovladač televize, klimatizace a osvětlení nebo hotelový telefon
Právě ovladače patří v hotelových pokojích k těm nejšpinavějším věcem, protože na ně sahá každý.

Doporučení: po prvním příchodu na pokoj je proto ihned vydezinfikujte.

Koupelna a toaleta

Choroboplodným zárodkům se daří ve vaně a sprchovém koutu. Kromě těchto povrchů si dejte obzvlášť pozor na sprchovou hlavici. Největším semeništěm bakterií a virů je toaleta. Rizikové je sedátko, podlaha, zeď za záchodovou mísou a splachovadlo. Dejte si také pozor na držák a zásobník toaletního papíru.

Doporučení: při příchodu na pokoj hotelu byste měli dále dezinfikovat také umyvadlo a vodovodní kohoutky.

Co dále na hotelovém pokoji vydezinfikovat:

  •     čipovou kartu na otevírání dveří
  •     jídelní stůl a sedáky a opěrky židlí
  •     držadlo varné konvice
  •     skleničky na nápoje
  •     informace o hotelu / papírovou složku s informacemi

 

Roušky 30. 3. 2020

 

 

Likvidace použitých roušek v domácnosti

 

Kde najdete úplně nejvíc bakterií a virů? Na vašich rukou! 30. 1. 2020

Světem se momentálně šíří panika z koronaviru a právě správné hygienické návyky jsou základem prevence. Mytí rukou by mělo být samozřejmostí, nicméně ne pro všechny lidi je to životní standard. Zjistilo se, že pravidelné mytí rukou je normou jen pro 12% spoluobčanů !!